Palmse Trailer Blogi Kuidas vältida traktorite ja haagiste lagunemist? 10 punkti, mida meeles pidada

Kuidas vältida traktorite ja haagiste lagunemist? 10 punkti, mida meeles pidada

Põllumajanduses on väga olulisel kohal kõikvõimalike seadmete, traktorite, traktorihaagiste ja muude sõidukite vastupidavus. Kvaliteetne masin aitab luua ilma tõrgeteta suurepäraseid tulemusi. Põllumajandusmasinate ja haagiste lagunemise vältimiseks on mitmeid tegevusi, mis pikendavad traktori, trakotrihaagise vm masina kasutusiga tuntavalt.

Meelespea traktorite ja haagiste pikaealisuse tagamiseks:

 1. Hooldus – regulaarne hooldus on võtmetähtsusega masinate ja haagiste pikaajalise eluea tagamiseks. Soovitav on teha kerget hooldust põllumajandushooajal iga kvartal, põhjalikum hooldus iga hooaja järel või vähemalt kord aastas.
 2. Lubatud koormus – ära ületa masina või haagise lubatud koormust. See võib põhjustada mehaanilisi kahjustusi ja kindlasti kiirendada lagunemist. Maksimaalsete koormuste kohta saad kasutusjuhendi kaasa haagise või masina ostmisel.
 3. Õige kasutamine – järgi masina ja haagise kasutusjuhendit. Õige kasutamine vähendab mehaanilisi kahjustusi ja pikendab seadme eluiga. Palmse Trailer on loonud võimaluse lihtsasti QR-koodiga saada ligipääs kasutusjuhendile meie veebilehel. Iga hooldustehnik või masinaga opereerija saab jälgida, mida ja kuidas vaja teha.
 4. Õige varustus – kasuta masina ja haagise jaoks õiget lisavarustust. Näiteks peaksid rehvid olema õige survega ja õige suurusega. Kas traktor, mis haagist veab, pakub vajaliku survega õli jne…
 5. Õige hoiustamine – kui vähegi võimalik, hoia põllumajandusmasinad ja traktorihaagised kuivas ja varjatuna tuulte, sademete ning päikese eest. See vähendab rooste ja lagunemise riski nii viimistlusmaterjalidele kui konstruktsioonidele.
 6. Õiged lisaseadmed – kasuta masina ja haagise lisaseadmeid õigesti ja ära ületa lubatud koormust.
 7. Korralik õli – kasuta masina ja haagise jaoks õiget õli. See võib pikendada eluiga ja vähendada kulumist. Lekkivad õlivoolikud jätavad ka keskkonnale jälje – tuleb regulaarselt üle vaadata, et õli ei lekiks ja seda oleks süsteemis piisavalt.
 8. Kui vähegi võimalik, püüa reguleerida masina kasutusaega nii, et saaks vältida nt ülekuumenemise ohtu, mis võib tekitada ülemäärast kulumist. Ülekuumenemise korral võivad tekkida mehaanilised kahjustused ja kiireneb lagunemine.
 9. Korralikud remonditööd – tehes remonttöid õigeaegselt, saab kindlasti vältida mitmeidki masina või haagise kahjustusi. See suurendab usaldusväärsust ja vähendab lagunemise riski. Eriti silmas pidades tipphooaega, on oluline enne teha kõik vajalik ära, et masin püsiks töökorras kui teda kõige rohkem vaja on.
 10. Konsulteeri spetsialistiga – kui sul on masina või haagisega seotud küsimusi, konsulteeri kindlasti (müügi)spetsialistiga. See võib päästa tulevikus tekkivate kahjustuste eest.

Loodame, et kõigile on nendest väikestest punktidest kasu ja nii masinad kui trakroihaagised saavad enne hooaja algust korralikult „tippvormi“ viidud. Õige hoolduse korra kestab masin pikki aastaid. Näiteks on siiani Palmse Trailer’il kontakt haagise omanikega, kellel veel töökorras ja põldudel sõitmas mitmeid haagiseid, mis pärinevad 2000 aastate keskpaigast. Üks korralik investeering toob kasu pikkadeks aastateks.

Palmse Trailer partneriteks ja edasimüüjateks Eestis on Wihuri Agri ja Stokker. Kindlasti saab head nõu ja vajalikke töid/teenuseid nende meeste käest. Kui tekkivad konkreetsed küsimused Palmse Trailer haagiste hoolduse või muude tehniliste nüansside kohta, võta lahkelt ühendust müügijuhiga, kelle kontaktid leiad siit

Traktorite ja haagiste hooldus aitab vältida lagunemist
Hoolda ja järgi kasutusjuhendit, et põllumajandusmasin ja -haagis kestaks kaua

Leia edasimüüja

 • hcp-ringen