Palmse Trailer Blogi 15 kasulikku nippi traktorihaagise hooldamiseks

15 kasulikku nippi traktorihaagise hooldamiseks

Siin on mõned kasulikud näpunäited ja asjad, mida traktorihaagise hooldust tehes meeles pidada.

Palmse Trailer pani kokku meelespea, et enne hooaja algust saaks vajalikud toimingud haagiste juures tehtud. Ükskõik kui hea on traktori haagise kvaliteet tootmisest väljudes, kõik liikuvad osad vajavad hoolt. Hea masin töötab täpselt nii hästi, kui hästi tema eest pikkade aastate jooksul hoolt kantakse. Siin on mõned kasulikud näpunäited ja teemad, mida traktorihaagise hooldust tehes meeles pidada hoidmaks haagist laitmatult töökorras pikki aastaid.

Traktorihaagise hooldustöid tuleb teha regulaarselt, et tagada ohutu ja tõrgeteta töö. Hea on korralik hooldus viia läbi talve lõpus või varakevadel, et olla valmis saabuvaks hooajaks. Nii on võimalik suurendada tõenäosust, et haagis peab tipphooajal kenasti vastu.

 1. Palmse Trailer põllumajandus- ja teedeehitus traktorihaagiste hooldustööd ei vaja spetsiaalseid tööriistu. Kasutaja saab teha enamiku toimingutest ise, kuid oluline on meeles pidada, et kasutada tuleb õigeid tööriistu.
 2. Hooldust ja pisiremonditöid tehes hoidke ajutiselt eemaldatud osad ja töökoht puhtad. Hoidke uued varuosad kuni paigaldamiseni pakendis.
 3. Veenduge, et haagis on tasasel pinnal ja sellel ei ole võimalik paigast liikuda.
 4. Teostades hooldustöid veenduge, et haagist vedava sõiduki mootor ei töötaks.
 5. Kasutades tugijalga, veenduge, et see kohalt ei libiseks. Kallutatud asendis alati toestage kasti.
 6. Ärge alustage hooldustöödega enne, kui olete veendunud, et süsteemis ei ole rõhku. Mitte pingutada ega parandada hüdraulika liitmike, mis on rõhu all.
 7. Ärge proovige sulgeda hüdraulika leket käega. Suure rõhu all olev õli võib moodustada tugeva õlijoa, mis põletab nahka. NB! Kõrge surve all olev õli on pihustudes ka äärmiselt tuleohtlik ning võib põhjustab põletust.
 8. Vältige õli sattumist silma. Kasutage kaitseprille ja –kindaid. Kui õli on sattunud silma, peske silma rohke veega ja pöörduge arsti poole.
 9. Silindri kolvivars on kroomiga kaetud, kuid kroomi oksüdeerumine ning baasmaterjali rooste võib tekkida, kui jätta haagis pikaks ajaks keskkonnas olevate keemiliste ühendite, sh vihma kätte. Kasutada võiks Würth kaitsevaha koodiga 0893082 või sarnaste omadustega vahendit kaitsmaks silindri kolvivarrel olevat kroomkatet.
 10. Kolvivarre kaitsmine ning regulaarne inspekteerimine (hüdrauliline tiisel, hüdrauliline ramp, silla lukk, pöörav sild, hüdrauliline tugijalg, hüdrauliline heina/põhu/silorulli hoidja): 1) 1 kord nädalas lisada õhuke kaitsevaha kiht; 2) Enne haagise pikemaks ajaks seisma jätmist; 3) 1 kord kuus lisada paksem kaitsevaha kiht.
 11. Rummu laagri määrdeaine vahetus on vajalik iga 3000 töötunni järel (või iga 50 000 km järel). Rattalaagri lõtku kontrollimiseks tõstke ratas maast lahti, et ratas saaks vabalt pöörelda.
 12. Laagri lõtku kontroll: pärast esimest 200 töötundi täiskoormusel (või pärast esimest 300 läbitud km), seejärel iga 1500 tunni järel (või iga 25 000 läbitud km järel). Veenduge, et rattalaagritel pole lõtku. Rattalaagri lõtku kontrollimiseks tõstke ratas mast lahti, et ratas saaks vabalt pöörelda. Paigaldage hoob ratta ja maapinna vahele ning tõstke ratast, et leida võimaliku tekkinud lõtku.
 13. Kinnitusmutrite kontroll: Peale esimest 100 km või 3 töötundi kontrollige, vajadusel ka pingute, ratta kinnitusmutreid. Hiljem kontrollige ja pingutage: 1) pärast esimest koormat; 2) pärast esimest 1000 km läbimist; 3) iga 6 kuu järel või 25 000 km läbimisel.
 14. Peale 100 km läbimist pingutage vedrukammitsaid. Edaspidi pingutage iga 300 km järel.
 15. Kontrollige rehvi rõhku regulaarselt.

Muidugi on veel rohkem olulisi asju, mida teha ja millele tähelepanu pöörata, aga üldistades aitab see kontrollnimekiri teil jälgida peamisi traktorihaagise hoolduse aspekte. Usutavasti leidsite siit kasulikke näpunäiteid. Traktorihaagise eest õigesti hoolitsedes on teie haagisel kindlasti pikem eluiga ja see teenib teid hästi palju aastaid nii põllul kui teedel.

Kui tekkib küsimusi, võtke lahkelt ühendust Palmse Trailer müügijuhiga, kes toodete kohta lähemat infot anda oskab. Kontaktid leaid siit.

Palmse tractor trailer
Best quality tractor trailer. Vastupidav parima kvaliteediga traktorihaagis.

Leia edasimüüja

 • hcp-ringen